Про парк

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПАРК КУЛЬТУРИ І ВІДПОЧИНКУ

ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА

 

Центральний парк культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка згідно з архівними даними закладено 18 травня  1830 року.

За рішенням магістрату з природного лісового масиву було вилучено частину лісу, прорізано головну алею та кілька поперечних алей.

З самого початку свого існування парк носив назву Фолькгартен /Народний сад/ або Публичний Город. Звідси й пішла назва вулиці, що прилягає до парку Садова.

     Згідно з рішенням Чернівецького міського Виконавчого Комітету від 11 березня 1946 року № 135, з метою поліпшення культурного обслуговування жителів міста на базі Народного парку організовано Центральний парк культури та відпочинку ім. Калініна.

На підставі рішення виконавчого комітету обласної ради народних депутатів від 18 квітня 1990 р. парк перейменовано в Центральний парк культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка.

Парк віднесений до об’єктів природно-заповідного фонду, є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення і являє собою національне, природне і культурне надбання. Парк є унікальним соціально-культурним інститутом, що функціонує у природному середовищі.

Його багатство  становить лісовий масив із сотнями цінних та рідкісних дерев та рослин, що виконують оздоровчу функцію, є  постачальниками чистого повітря.

За роки свого існування парк змінювався: висаджувалися нові дерева, будувалися різноманітні об’єкти дозвілля.

Одним із основних напрямів роботи парку є організація роботи атракціонного комплексу, який щорічно поповнюється новими атракціонами.

Також на території парку функціонують такі об’єкти дозвілля :

  1. Літній театр (1767 глядацьких місць), де проводяться загальнодержавні та міські свята, конкурси, фестивалі, концерти популярних зірок української естради та зарубіжжя.
  2. Танцювальний майданчик – місце, де розміщують свої шатра цирки-шапіто, де проводяться як паркові, так і загальноміські культурно-масові заходи.
  3. Сцена біля фонтану – місце проведення численних розважальних та спортивних заходів просто неба.
  4. Різноманітні затишні кафе для відвідувачів парку, із асортиментом продукції, необхідної для відпочинку.

 Колектив ЦПКіВ ім. Т. Г. Шевченка неодноразово був нагороджений дипломами, грамотами і подяками. Парк двічі визнавався кращим в Асоціації працівників парків культури України.

Територія парку збагачена пам’ятниками та скульптурними композиціями, які покращують її естетичний вигляд.

ЦПКіВ ім. Т. Г. Шевченка – посідає центральне місце у сфері культурного обслуговування мешканців міста. Він – улюблене місце відпочинку не одного покоління чернівчан. 

Місцезнаходження – м. Чернівці, вул. Садова, 1. Працює парк цілорічно – з 9 до 23 год. Охороняється цілодобово. Вхід на територію парку – безкоштовний.

Зв'язатись з нами